(video) FC Zimbru 2-0 FC Bukovina: Galben-verzii continuă pregătirile pentru noul sezon de campionat

Zimbru Chișinău a disputat o nouă partidă amicală în acest intersezon. Formația de pe strada Butucului a învins pe teren propriu echipa ucraineană FC Bukovina, scor 2-0.

Discipolul școlii de fotbal Zimbru Chișinău, Victor Stînă a deschis scorul în minutul 32, transformând în gol pasa lui Ion Nicolăescu.

Același Nicolăescu a stabilit scorul final în minutul 69, pasa de gol fiind oferită de Ion Jardan.

Pentru Zimbru urmează meciul de pregătire cu o altă formație ucraineană, FC Zhemchuzhynadin Odesa. Partida se va desfășura pe 24 februarie pe stadionul Zimbru-2, cu începere de la ora 15:00.

Noul sezon al campionatului Moldovei va începe pe 1 aprilie.