(video) FC Zaria 1-1 FC Zimbru: Autocarul cu suporterii echipei chișinăuiene a fost atacat la Bălți

Deplasare cu ghinion pentru suporterii echipei Zimbru Chișinău. Autocarul în care se aflau aceștia a fost atacat de fanii echipei Zaria, chiar după meciul dintre Zimbru și formația din Bălți.

Suporterii echipei bălțene au aruncat cu pietre în autocar, iar câteva sticle au fost sparte.

Poliția a ajuns în curând la fața locului și a liniștit spiritele.

Partida dintre Zaria și Zimbru s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 66 prin discipolul școlii de fotbal Zaria Bălți, Vadim Gulceac.

"Galben-verzii" au restabilit egalitatea trei minute mai târziu datorită golului marcat de Ilie Damașcan.

Mijlocașul și-a trecut în cont al doilea gol în noul sezon al Diviziei Naționale.