(video) FC Sheriff 3-0 Torpedo Kutaisi: Campioana Moldovei s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor

Sheriff Tiraspol va reprezenta țara noastră în turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Echipa pregătită de Goran Sablic s-a impus în manșa secundă din primul tur preliminar cu scorul de 3-0 în fața georgienilor de la Torpedo Kutaisi.

În prima partidă disputată la Kutaisi, "viespile" au fost învinse cu 2-1.

"Galben negrii" au deschis scorul în minutul 9 prin Ziguy Badibanga. Atacantul belgian l-a învins pe portarul georgienilor cu un șut din interiorul careului.

A urmat rândul brazilianului Jo să intre în prim-plan. Atacantul ce a evoluat în sezonul trecut în tricoul Politehnicii Iași a dublat avantajul gazdelor până la pauză.

Același Jo a înscris golul serii în minutul 55, atunci când a executat magistral o lovitură liberă.

În turul doi preliminar al Ligii Campionilor Sheriff o va întâlni pe Șkendia Tetovo.

Prima manșă se va desfășura pe 24 iulie în Macedonia, iar returul peste o săptămână la Tiraspol.