(video) Brazilia s-a împiedicat la primul meci jucat la Cupa Mondială! Selecao a remizat cu Elveția

Naționala Elveției a furnizat surpriza în partida cu Brazilia. Neymar, Coutinho și compania au reușit doar un rezultat de egalitate cu Elveția într-o partidă din grupa E a Campionatului Mondial de fotbal, scor 1-1.

Partida a început bine pentru Brazilia. Philippe Coutinho a deschis scorul pentru naționala "cariocas" în minutul 20.

Elvețienii au restabilit surprinzător egalitatea la începutul reprizei secunde. Mijlocașul formației germane Hoffenheim Steven Zuber a înscris cu capul în minutul 55 în urma unei lovituri de la colțul terenului.

După acest rezultat, Serbia este liderul grupei E, balcanicii impunându-se cu scorul de 1-0 în partida cu Costa Rica.

O altă supriză de proporții a fost produsă de Mexic, care a învins-o în grupa F pe Germania cu scorul de 1-0.

Hirving Lozano a marcat golul victoriei pentru mexicani în minutul 35.