(video) Zimbru Chișinău a remizat la Ternovca cu Dinamo-Auto! Galben-verzii au ratat victoria în ultimile minute

Zimbru Chișinău a remizat în deplasare cu Dinamo-Auto într-o partidă din etapa a 19-a a Diviziei Naționale, scor 1-1. Echipa pregătită de Sorin Colceag se află pe locul 4 în clasamentul Diviziei Naționale.

Burkinezul Blaise Yameogo a deschis scorul pentru "galben-verzi" în minutul 75. "Automobiliștii" au revenit senzațional în meci și au restabilit egalitatea în minutul 88 prin discipolul școlii de fotbal din Bălți, Denis Janu.

Mijlocașul a reușit un șut puternic din interiorul careului, fără șanse pentru portarul "zimbriștilor".

În alte partide ale etapei, Milsami Orhei a dispus în deplasare de Zaria Bălți (4-3), iar Petrocub Hîncești a învins pe Speranța Nisporeni (2-1).