(video) Zimbru Chișinău a remizat cu Speranța Nisporeni! Galben-verzii au rămas pe treapta a șaptea în clasament

Zimbru Chișinău a terminat la egalitate partida cu Speranța Nisporeni din cadrul etapei a 11-a a Diviziei Naționale, scor 1-1. Formația de pe strada Butucului se află pe locul șapte în clasament.

Ion Nicolăescu a deschis scorul pentru Zimbru în minutul 36, profitând de eroarea gravă comisă de portarul Speranței Avdiușkin.

Echipa pregătită de Cristian Efros a replicat în minutul 50. Mijlocașul de 33 de ani Viorel Primac a transformat în gol centrarea venită de pe banda stângă.

Într-o altă partidă, Petrocub a trecut la Bălți de Zaria, scor 2-1. Golul victoriei pentru formația din Hîncești a fost înscris de Dan Taras în minutul 73.