(video) Sheriff Tiraspol a fost învinsă de Torpedo Kutaisi în primul meci din turul întâi preliminar al Ligii Campionilor

Campioana Moldovei, Sheriff, a început cu stângul aventura europeană din acest sezon. Echipa antrenată de Goran Sablic a fost învinsă la Kutaisi de echipa locală Torpedo, în prima manșă din turul întâi preliminar al Ligii Campionilor, scor 2-1.

"Galben-negrii" au deschis scorul în minutul 14 prin atacantul belgian Ziguy Badibanga.

Campioana Georgiei a restabilit egalitatea în minutul 24 la o nesincronizare a portarului Zvonimir Mikulic și a fundașului Vladimir Kovacevic.

Trupa din Kutaisi a marcat golul victoriei în minutul 64 grație lui Kukhianidze, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Partida retur dintre Sheriff și Torpedo se va juca la Tiraspol pe 18 iulie.