(video) Petrocub 2-1 Zimbru: Mijlocașul chișinăuienilor Victor Stînă a reușit un gol de generic

Zimbru Chișinău a suferit o înfrângere la limită în partida cu Petrocub (1-2) din cadrul etapei 14-a a Diviziei Naționale. "Galben verzii" se află pe locul 5 în clasamentul Diviziei Naționale.

Gruparea din Hîncești a deschis scorul în minutul 39 grație internaționalului moldovean Vlad Ivanov. Zimbru a restabilit egalitatea în minutul 45. Discipolul școlii de fotbal al chișinăuienilor Victor Stînă a înscris un gol fabulos cu un șut bun de la distanță.

Golul victoriei pentru Petrocub a fost marcat de Vlad Ambros în minutul 51.

A fost al șaselea gol înscris de atacant în această ediție a Diviziei Naționale.