(video) Naționala de tineret a Moldovei a remizat la Orhei cu Belarus! Oancea și Damașcan au înscris pentru tricolori

Echipa națională de tineret a Moldovei nu a putut obține a doua victorie în preliminariile Campionatului European de fotbal din anul 2019. Discipolii lui Serghei Cleșcenco au remizat la Orhei cu echipa similară a Belarusului, scor 2-2.

"Tricolorii" au fost conduși la pauză cu scorul de 2-0, după golurile marcate de Ebong și Șevcenko. Moldova a a avut o revenire de senzație în repriza secundă. Mai întâi, Eugen Oancea a înscris dintr-o lovitură liberă în minutul 56.

Atacantul grupării italiene Torino Vitalie Damașcan a restabilit egalitatea în minutul 75.

Naționala U-21 a Moldovei se află pe locul 5 în clasament, cu doar 4 puncte la activ.