(video) Manchester United a fost umilită de Tottenham pe Old Trafford! Jose Mourinho, furios pe jurnaliști după meci

Criză la Manchester United. "Diavolii roșii" au fost surclasați chiar pe teren propriu de Tottenham Hotspur (3-0). În cele trei etape disputate până acum în Premier League, echipa pregătită de Jose Mourinho a obținut doar 3 puncte.

Toate golurile partidei au fost marcate în repriza secundă. Vedeta celor de la Tottenham Hotspur Harry Kane a înscris în minutul 50. Internaționalul englez a înscris cu capul în urma unui corner. A urmat rândul lui Lucas Mousa să iasă în prim-plan.

Mijlocașul brazilian a înscris de două ori în poarta lui David de Gea, stabilind astfel scorul final de 3-0.

Antrenorul lui Manchester United, Jose Mourinho, a oferit după meci câteva declarații provocatoare.

"Știți scorul? 3-0! Aceasta înseamnă trei tiluri câștigate în Premier League. Am câștigat mai multe trofee decât antrenorii celor 19 echipe din campionat" a declarat Mourinho.