(video) Bayern Munchen a suferit prima înfrângere din acest sezon! Elevii lui Carlo Ancelotti au cedat în fața lui Atletico

Bayern Munchen nu a reușit să-și ia revanșa în fața lui Atletico, după ce a fost eliminată în sezonul trecut de către echipa lui Simeone în semifinalele Ligii Campionilor. De data aceasta, bavarezii au cedat la Madrid cu scorul de 0-1.

Eroul celor de la Atletico a fost belgianul Carrasco, care a marcat golul victoriei în minutul 35. Griezmann a putut dubla avantajul gazdelor, însă a ratat o lovitură de la 11 metri.

Într-o altă partidă din grupa D, Rostov-ul lui Alexandru Gațcan a remizat pe teren propriu cu olandezii de la PSV, scor 2-2. Internaționalul moldovean a fost integralist.

Unul din cel mai tare meci al serii s-a jucat în grupa C, unde Celtic a remizat cu Manchester City, scor 3-3.

Pentru City au punctat Fernandinho, Sterling și Nolito. În aceeași grupă, Barcelona cu greu s-a impus în fața nemților de la Borussia Monchengladbach. Catalanii au câștigat cu scorul de 2-1, fiind conduși din minutul 34.

Arda Turan și Gerard Pique au adus victoria catalanilor.

În grupa A, Arsenal a trecut de Basel cu scorul de 2-0, iar Ludogorets a cedat în partida cu PSG, scor 1-3.

În grupa B, Napoli a învins-o pe Benfica cu scorul de 4-2, iar Besiktas și Dynamo Kiev au terminat la egalitate, scor 1-1.