Țrvena Zvezda s-a calificat în grupele Ligii Campionilor! Campioana Serbiei a eliminat-o pe Red Bull Salzburg

Țrvena Zvezda a reușit surpriza serii în partidele retur din play-off-ul Ligii Campionilor. Formația din Belgrad a remizat în deplasare cu Red Bull Salzburg și s-a calificat în grupele competiției.

După ce a remizat cu Țrvena Zvezda în partida tur de la Belgrad, Red Bull Salzburg era favorită la calificarea în grupele Ligii Campionilor.

Semifinalista ediției trecute din Liga Europei, Red Bull, a marcat prima în minutul 45 prin Dabour. Același Dabour a dublat avantajul austriecilor la începutu mitanului secund.

A urmat o revenire incredibilă al celor de la Țrvena Zvezda.

Vârful sârbilor Ben Nabouhame a înscris de două ori timp de două minute și a adus calificarea în cea mai tare competiției intercluburi din lume.

În alte două partide ale serii, PAOK a fost surclasată pe teren propriu de Benfica cu scorul de 4-1, iar PSV  a trecut de BATE Borisov cu scorul de 3-0.

Echipele calificate din faza play-off în grupele Ligii Campionilor sunt: Ajax Amsterdam, AEK Atena, Young Boys, Țrvena Zvezda, PSV Eindhoven și Benfica Lisabona.