Juventus 0-3 Real Madrid: Portughezul Cristiano Ronaldo a marcat un gol fabulos la Torino

Real Madrid s-a impus lejer în primul meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu Juventus, scor 3-0. Omul meciului a fost Cristiano Ronaldo, atacantul portughez a reușit un gol absolut senzațional.

Starul portughez a reușit să deschidă scorul în minutul 3 al partidei, transformând în gol pasa lui Isco.

Juventus Torino a încercat să revină și a avut câteva ocazii până la pauză, însă portarul spaniolilor Keylor Navas a prins un meci bun.

Cristiano Ronaldo a dublat avantajul echipei sale în minutul 64. Deținătorul Balonului de Aur a reușit o foarfecă de senzație, lăsându-l fără replică pe Buffon.

După acea execuție, portughezul a fost aplaudat de toți spectatorii veniți pe stadionul de la Torino.

Scorul final de 3-0 a fost stabilit de Marcelon în minutul 72.

Într-o altă partidă, Bayern Munchen a învins-o pe Sevilla în deplasare cu scorul de 2-1.

Sarabia a deschis scorul pentru iberici în minutul 31, însă echipa lui Heynckes a egalat până la pauză, Jesus Navas deviind balonul în propria poartă.

Mijlocașul spaniol din tabăra lui Bayern, Thiago Alcantara, a înscris golul victoriei în minutul 68.

Partidele retur se vor juca pe 11 aprilie.