(foto/video) Emoționant! Andres Iniesta a jucat ultimul său meci pentru FC Barcelona! După meci, mijlocașul a rămas singur pe Camp Nou cu luminile stinse

Sfârșitul unei ere. Andres Iniesta a disputat ultimul meci în tricoul formației FC Barcelona. Căpitanul Barcelonei a fost aclamat de întreg stadionul Camp Nou, fotbalistul nu și-a putut stăpâni lacrimile.

Barcelona a câștigat cu scorul 1-0 partida cu Real Sociedad, Philippe Coutinho a înscris golul victoriei în minutul 57.

Andres Iniesta a fost înlocuit în minutul 81 în aplauzele celor 90 de mii de suporteri prezenți pe Camp Nou.

Mijlocașul de 34 de ani a evoluat întreaga sa carieră la FC Barcelona, cucerind 34 de trofee cu gruparea Blaugrana.

Jucătorul spaniol a rămas pe teren a rămas pe teren până la ora 1:30 cu luminile stinse, amintindu-și de momentele memorabile petrecute la echipa catalană.