Spania 6-0 Croația: Vicecampioana mondială a suferit o umilință istorică

Selecționata Spaniei a făcut spectacol în partida cu vicecampioana mondială Croația din Liga Națiunilor. "Furia roja" s-a impus la Elche cu un scor incredibil de 6-0.

Recitalul spaniolilor a început în minutul 24, atunci când Saul a reușit să deschidă scorul.

Marco Asensio a dublat avantajul gazdelor în minutul 33. Jucătorul lui Real Madrid l-a învins pe portarul Kalinic cu un șut de la distanță.

Scorul a devenit 3-0 după autogolul aceluiași Kalinic. Umilința croaților a continuat și în mitanul secund. Rodrigo, Ramos și Isco au înscris alte trei goluri în poarta naționalei pregătite de Zlatko Dalic.