Real Sociedad 1-2 FC Barcelona: Gruparea catalană a obținut a patra victorie consecutivă în La Liga

Barcelona are un parcurs minunat în campionatul Spaniei. Formația pregătită de Ernesto Valverde a bifat a patra victorie la rând în La Liga din tot atâtea etape disputate. Catalanii s-au impus în deplasare în fața celor de la Real Sociedad, scor 2-1.

Bascii au preluat conducerea în minutul 12. Gorka Elustondo l-a învins pe Ter Stegen cu un șut puternic din interiorul careului.

Replica Barcelonei a venit în repriza secundă. În doar trei minute, Suarez și Dembele au întors soarta partidei.

Rivalele catalanilor în lupta pentru titlu Real Madrid și Atletico au obținut doar un rezultat de egalitate. Real a remizat în deplasare cu Athletic Bilbao, scor 1-1. Partida dintre Atletico Madrid și Eibar s-a încheiat cu același scor.