Real Madrid s-a impus la Dortmund în fața Borussiei! Ronaldo a reușit o dublă în meciul cu numărul 400 jucat în tricoul madrilenilor

Real Madrid a reușit o nouă victorie în grupa H. Echipa pregătită de Zinedine Zidane a învins-o pe Borussia în deplasare cu scorul de 3-1. Omul meciului pentru "galactici" a fost Cristiano Ronaldo, portughezul reușind să marcheze de două ori în meciul cu numărul 400 în tricoul formației din Madrid.

Bale a deschis scorul în minutul 18, galezul reușind un gol frumos din voleu.

Cristiano Ronaldo a dublat avantajul madrilenilor la începutul reprizei secunde. Aubameyang a redus la minim scorul, însă nu a fost de ajuns. Același Ronaldo a stabilit scorul final în minutul 79.

Portughezul a ajuns la 411 goluri marcate în cele 400 de apariții pentru Real Madrid, lusitanul bifând și cel de-al 150-lea meci în cupele europene.

Într-o altă partidă din grupa H, Tottenham a dispus de ciprioții de la APOEL cu scorul de 3-0.