Moldova 0-0 Belarus: Naționala noastră a avut câteva ocazii bune de a marca în ultimile minute ale partidei

Naționala Moldovei a remizat pe teren propriu cu Belarus în a doua partidă susținută în Liga Națiunilor, scor 0-0. Elevii lui Alexandru Spiridon au făcut o figură frumoasă la Chișinău și au avut câteva ocazii la poarta adversă.

Atacantul formației Șahtior Soligorsk Ion Nicolăescu a putut deschide scorul în debutul partidei, dar șutul expediat trimis de moldovean a fost apărat de portarul Chernik.

În minutul 67 pe teren și-a făcut apariția Vitalie Damașcan. În ultimile minute ale meciului, vârful în vârstă de 19 ani a ieșit practic unu la unu cu portarul bielorușilor, însă nu l-a putut învinge.

Cea mai clară ocazie de a marca a fost ratată de căpitanul Alexandru Epureanu, care a trimis cu capul puțin pe lângă poarta oaspeților.

După două etape disputate, "tricolorii" se află pe locul 3 în clasamentul grupei 2 a Ligii D.