Milsami Orhei este noua deținătoare a Cupei Moldovei. Orheienii au învins Zimbru Chișinău în prelungiri

Un nou titlu la Orhei. După un meci dramatic, Mislami a învins multipla campioană a Moldovei, Zimbru Chișunău cu 2 la 0. Eroul meciului a fost discipolul școlii Zimbru, Maxim Antoniuc. Intrat la pauză, mijlocașul orheian a înscris ambele goluri în prima repriză de prelungiri.

Primul gol a fost maract după ce Golovatenco a vrut să respingă balonul și a nimerit în piciorul lui Antonciu. Cel de-al doilea gol a fost marcat cu o lovitură de cap după o centrare perfectă a lui Gicu Andronic. Scorul după timpul regulamentar a fost de 0 la 0.

Cele două echipe au jucat acum câteva zile într-un meci din cadrul etapei a opta a Diviziei Naționale. Meciul s-a încheiat indecis, 0-0.

Zimbru Chișinău nu va putea miza în această seară pe fundașul Alexandru Starîș, fotbalistul în vârstă de 23 de ani este suspendat.

Partida dintre Milsami Orhei și Zimbru Chișinău va începe la ora 20:00.