Manchester United s-a impus pe Old Trafford în partida cu Chelsea! Londonezii au căzut pe locul 5 în clasamentul din Premier League

Manchester United a obținut victorie în cel mai așteptat meci din cadrul etapei cu numărul 28 din Premier League. Echipa lui Jose Mourinho a câștigat pe teren propriu partida cu Chelsea Londra, scor 2-1.

După ce a înscris în poarta Barcelonei în prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, brazilianul Willian a marcat și în partida cu United.

Ex-jucătorul lui Șahtar Donețk a deschis scorul în minutul 32. internaționalul belgian Romelu Lukaku a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj peste 7 minute.

Golul înscris în poarta lui Courtois a fost al 12-lea pentru Lukaku în acest sezon de campionat.

Jesse Lingard a marcat golul victoriei pentru Manchester United în minutul 75.

După acest eșec, Chelsea Londra a căzut pe locul 5 în clasamentul din Premier League.