Lista localităților din republică care rămân astăzi fără curent electric

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 14 septembrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Foto: UNIMEDIA

1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Livezilor 999, 9999, Sîngera 9999, Ştefan cel Mare 9001, 9002, 9003, 9015, 9016, 9023, 9999 - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ioana Radu 29, V.Lupu 42/2, 42/5, 42A-Z, 42, 46/4, 85 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Mesager 1A, 1/3, 3/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihail, Drumul Vilelor, Durleşti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, M.Cibotari, M.Sadoveanu, Mitr.Petru, Prieteniei, Rareştii, Sf.Gheorghe, Teilor, Vierul, Zăvoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
str.Alexandru Cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mărţişor, Miciurin, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii, Vatra - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Ghidighici:
str.Ştefan cel Mare 9010, 9019, 9020, Ghidighici 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
6.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str. 27 August, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Coşbuc, Mihail Frunze, Precupa - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Centru:
str.Alexandr Puşkin 52, 52A - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Alexandru cel Bun 96, Alexandr Puşkin 35 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:25 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Colina Puşkin 10, 15, 17, 23/3, 41, 43, C.Stamati 1-17, 2-16, Ion Doncev 1-21, 2-22, Moara Roşie 3, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
9.      Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str. 31 August 1989, Albişoara, Alecu Russo, Alexei Mateevici, Bucuria, Chişinăului, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului str-la, Ciorescu, Cricova, Dacia, Decebal, Decebal str-la, Doina, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Iachir, Iurie Gagarin, Libertăţii, Livezilor, Luceafărul, Lugovavaia, Mihai Eminescu, Minerilor, Mioriţa, Mitropolit Dosoftei, Nucarilor, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Viilor, Viilor str-la - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Anenii Noi:
str.Concilierii Naţionali, Cotovschi, Parcului, Sportivă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Botnăreşti, s.Salcia - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cantemir:
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Comrat (UTA Găgăuzia):
str.Alexandr Puşkin, Cuîbîşeva, Dimo str-la, Iujnîi str-la, Lenin, Pobeda, Taras Şevcenco, Varnenscaea - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Cikalov, Gavrilov, Macarenco, Macarenco str-la, Mavrodi str-la, Molodejnîi str-la, Osipenko, Ostrovscogo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Dobrovolski, Iurie Gagarin, Novaea, Novоi str-la, Paţaev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Acaţievaia, Iubileinaea, Iubileinaea str-la, Orehovaea - în intervalul de timp 13:30 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Vulcăneşti: str. 20 Siezda, 26 Siezda, 28 Iunie, 28 Iunie str-la, 40 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Bugeacului, Cahul, Chirov, Crutaia str-la, Dunaevscogo, Enghels, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin str-la, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Iujnaea, Iujnîi str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicutova, Nicutova str-la, Novoselova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pionerscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pobedî, Popova, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Şciorsa, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Şt Beda, st.Vulcanesti, Ştefana Beda, Suvorova, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cişmichioi: str.Cicalov, Dubinina, Dunaiscaea, Dzerjinscogo, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Mihail Lermontov, Nicolai Gogol, Polevaea, Reniiscaea, Solnecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cotovscoe: str.Calinina, Calinina str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Serghei Lazo, Valentina Tereşkova str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13.   Călăraşi:
str.Mitr.Dosoftei, Mitr.Varlaam - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dereneu, s.Bularda, s.Onişcani, s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mîndra - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Căuşeni:
str.Alba Iulia, Anna şi Alexandru, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.M.Eminescu, D.Cantemir, Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sălcuţa - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
15.   Cimişlia:
s.Batîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Porumbrei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Criuleni:
s.Molovata, s.Oxentea - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ratuş - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sbozia-Duşca - în intervalul de timp 08:45 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Slobozia Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zăicana - în intervalul de timp 15:00 - 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 
17.   Hînceşti:
s.Boghiceni - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Boris Glavan, Criucova, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Ialoveni:
str.Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Ioan Vodă Cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Latiniei, Luceafărul, Macilor, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Putna, Sănduţă Petru, Tineretului, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea 1 str-la, Valeriu Cupcea 2 str-la, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Victoria, Viilor, Viilor str-la, 8 Martie - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Alexandrovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Leova:
or.Iargara: str.Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mioriţa, Sfîntul Dumitru, Ştefan Vod - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Nisporeni:
s.Bălăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Boldureşti, s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
21.   Orhei:
str.Alexandru Cel Bun, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Dorobanţilor, Eliberării, Haiducul Grozescu, Junimii, Maxim Gorki Str-La, Meşteşugarilor, Nistreană, Pluguşorului, Răzeşilor, Sălcilor, Şoimarul, Sportivilor, Stanislav Trofim Buzu, Tricolorului, Valul Lui Troian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Brăneşti - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîjdieni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Străşeni:
or.Străşeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandru Vlăhuţă, Chişinăului, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Dolna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sireţi: str.Sireţi 9093, 9001 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vorniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Ştefan Vodă:
s.Caplani: str.Cotovschi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii, S.Lazo, Sovetscaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Livezilor, I.Gagarin, Bulgară, str-la Şcolii - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Feşteliţa: str.Alba Iulia, A.Moga - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Popeasca: str. 31 August, Comsomoliscaia, Florilor, Lenin, Mira, Molodejnaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:10, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Popeasca: str.D.Cantemir, G.Cotovschi, I.Creangă, Lenin - parţial în intervalul de timp între 11:20 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 

Pub

Raportează o eroare

Știm că nu suntem perfecți.

Dacă ai depistat o eroare în text, te rugăm să selectezi pasajul greșit, și să apeși CTRL+ENTER pentru a o expedia editorilor noștri.

Îți mulțumim că ne ajuți să fim mai buni.