Lista localităților din republică care rămân astăzi fără curent electric

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 10 august 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Lista localităților din republică care rămân astăzi fără curent electric
(Foto: UNIMEDIA)

1.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.Fîntîna Schinului, Sfatul Ţării, str.şi str-la Suveranităţii - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 27 Martie 9, 10, 14/3, 15, str-la Bariera Sculeni 12, 12A, 14, 43, Calea Ieşilor 61/1, Călăraşi 22-78, 23-67, str-la Călăraşi 1A, Milano 3/1, 52, 54, 56, Ţărînii 82 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Alba Iulia 160-184, 9999, A.Xenopol 21-31, 22, Onisifor Ghibu 7/1, 4, Suceava 139, Suceviţa 9999 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.M.Lermontov 15, 19, 37-73, 40, 66-102, str-la M.Lermontov 23, Sf.Vineri 62, Tatarbunar 15, 15/1, 17, 38, Valea Rădiului 26/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Sf.Vineri 43/1, 69, 69A, 72, Tatarbunar 22-40 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Suceava 120 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Cîmpului, Costiujeni, Covtun, Gliei, Gliei str-la, Grînelor, Soarelui, Valea Apelor, Valea Apelor 1 str-la, Valea Apelor 2 str-la, Valea Apelor 3 str-la, Valea Apelor 4 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Ginta Latină 15, 17, 17/1, 17/2, 17/3, 19, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 21/1, Mircea cel Bătrîn 2, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 4, 4/1, 4/2, 4/3, 4/6, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
5.      Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
s.Grătieşti: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alba Iulia, Andrei Mureşanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucovinei, Calea-Orheiului, Catalan, Constantin Brîncuşi, Dragoş Vodă, Drumul Alegei, Fîntînilor, Gheorghe Meniuc, Gratiesti, Gratii Stefan, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Griului, Independenţei, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Istrati, Mărţişor, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Labiş, Nicolae Moroşanu, Nicolae Testemiţeanu, Olimpică, Prieteniei, Primaverii, Prof.Ion Dumeniuk, Sf.Treime, Suceava, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Viilor, Vladimir Maiacovski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Anenii Noi:
s.Chetrosu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobanovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăţ - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni: str. 31 August 1989, Albişoara, Anton Pann, Blajinilor, Blajinilor str-la, Blajinilor str-la 2, Fîntînilor, Independenţei, Iurie Gagarin, Mereni, Rufa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
7.      Cahul:
str.A.Şciusev, Doctor Petrea Cazacu, Gura Frumoasei, I.Creangă, Lăutarilor, Mirceşti, Nufărul Alb, Valea Rece - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Boris Glavan, Georghe Asachi, Izvoarelor, Krasnov, Naumova, Strada Veche, Tîrgul Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Colibaşi: str.Alba Iulia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crihana Veche - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lopăţica - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
8.      Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: Cicalov str-la, Cikalov, Gherasimov, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Lenin, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Baurci: str. 60 Let Octeabrea, 40 Let Octeabrea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
9.      Călăraşi:
s.Bularda, s.Dereneu, s.Duma - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dereneu, s.Hirova, s.Hogineşti, s.Meleşeni, s.Ţibirica - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
10.   Căuşeni:
str. 1 Mai, str-la 1 Mai, Alba Iulia, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 18:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11.   Cimişlia:
s.Abaclia: str.Alecu Russo, Alexandru Donici, Boris Glavan, Cogîlinic, Dimitrie Cantemir, Grădinilor, Independenţei, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihail Frunze, s.Abaclia, Spitalului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Iurievca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sadaclia - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Satul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
12.   Criuleni:
str. 19 Septembrie, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Bez Uliţ, Bul.Biruinţa, Chişinăului, Coţofană, Criuleni, Doina, Florilor, Garaj, Gospitalinaea, Gospitalinîi str-la, Iurie Gagarin, Livezilor, Miciurin, Miciurin str-la, Mihai Eminescu, Mioriţa, Moldavschii str-la, Moldova, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Nistrului, Ohrincea, Orgheevscaea, Pobedî str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt st-la, Tineretului, Uzinelor, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Micleşti, s.Steţcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Ion Creangă, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Alexandru cel Bun, M.Cibotari, Mihalcea Hîncu, M.Moraru, Prietenia, Sf.Maria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Buţeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 21:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 21:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Oneşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pereni - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Ialoveni:
s.Costeşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni, s.Sociteni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Leova:
s.Beştemac, s.Piteşti, s.Troian, s.Troiţa - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cupcui - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sărata-Răzeşi - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
16.   Nisporeni:
s.Bolţun - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Grozeşti - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
17.   Orhei:
str.M.Mîndru, S.Lazo, Trosceanscaia, Zemţov - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cişmea, s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18.   Străşeni:
s.Ţigăneşti - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
19.   Ştefan Vodă:
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creamgă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Biruinţa, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Cutuzova, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lomachina, Matrosov, Mihai Eminescu, Mioriţa, Morilor, Pavlova, Pobeda, Prietenia, Talmaza, Suvorov, Timireazev, Tinereţii, Traian, Vasile Lupu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20.   Taraclia:
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Eanacoglo, Boris Glavan, Ciachira, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Macarenco, Miciurin, Micurina str-la, Mihail Frunze, Mira, N.Krupskaea, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Orehovaea, Ostrovscogo, Pavlova, s.Copceac, Sadovaea, Sovetscaea, Sovetschii str-la, Vasilii Ceapaev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Teleneşti:
s.Budăi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pub

Cum ți s-a părut articolul?
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Pub