Lista localităților din republică care rămân astăzi fără curent electric

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că astăzi vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Foto: UNIMEDIA

1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Minsk 33A, Plaiului 6-8, 18, 28-50, 11-35, str-la Plaiului 5, Riga 1-7, 17, 10-38, Talin 13 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Trandafirilor 7, 7/3, 9/1, bd.Decebal 70 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
 
2.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str. 31 August 161, A.Lăpuşneanu 2-16, 5, 9, 24, A.Şciusev 139, 141, 143, 149, 999, T.Ciorbă 10A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Bisericii 7-25, 18-34, str-la Bisericii 2-8, 3-19, 29, Gh.Codreanu 46-54, 59-89, Dragomirna 11-49, 63, 28-58, 68, Humuleşti 1-3, Rariştii 12, Schitului 1-21, 2-32, Toporaşilor 3 - în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
 
3.      Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Durleşti, Florilor, Gribov, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Păcii, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vasile Alecsandri, Vovinteni, Vovinteni 1 str-la, Vovinteni 2 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4.      Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Schinoasa Deal, Sihastrului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Maria Drăgan, Mircea Cel Bătrîn, Stejarilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tohatin, Vasile Alecsandri, 31 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.A.Lupan 15, Putnei 8, 24 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Colina Puşkin 4, Ion Pruncul 10, 12, 13, 18/1, Mitr.Bănulescu Bodoni 20, 9001, P.Rareş 35 - în intervalul de timp între 06:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Miron Costin 13/7, 13/8, bd.Moscova 12, 12/4, 14, 14/1, 16 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
7.      Anenii Noi:
s.Cobusca Veche - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Hîrbovăţul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
8.      Basarabeasca:
str.Independenţei, Karl Marx, Konaea, Vasilii Ceapaev, Voczalnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Cahul:
s.Burlacu - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Burlăceni: str.Gvardeiscaea, Lenin - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10.   Cantemir:
s.Cania - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrpeşti - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrtop - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Porumbeşti - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
11.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Cikalov, Iubileinaea, Karl Marx, Lenin, Petru Cazmalо, Sverdlov, Sîrtmaci, Sîrtmaci str-la, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cazaclia: str. 24 August, Alexandr Puşkin, Cazaclia, Chirov, Ciapaeva, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Corciaghina str-la, Crupscaea, Cutuzova str-la, Dimitrova, Eaneva, Goricogo str-la, Griboedova str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Nicolai Pirogov str-la, Ogorodnaea, Ostrovscogo str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov, Voroşilov str-la, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chiriet-Lunga: str.Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Maxim Gorki, Serghei Lazo, Svoboda, Voczalinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Congaz: str.Alexandr Puşkin, Bloca, Cebanova, Grigore Cotovschi, Kalinin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Mihai Gazi, Molodejnaea, Polevaea, s.Congaz, Sadovaea, Serghei Lazo, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Corten: str.Dimitrova, Gheorghi Jucov, Micurina - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Butuca, Ciachira, Gherţena, Grigore Cotovschi, Lev Tolstoi str-la, Matrosov, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Pobeda, Serghei Lazo, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Zaica str-la - în intervalul de timp 15:30 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Diubina str-la, Dovjenco, Dubinina, Dzerjinscogo, Gherman Titov, Gherţena, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Tuhacevski, Mihail Şolohov, Oleg Coşevoi, Pobeda, Rabociaea, Serghei Lazo, Serghei Tiulenin, Serghei Tiulenin str-la, Vlasenco, Volghina str-la - în intervalul de timp 13:30 - 15:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dezghingea: str.Calinina, Comsomoliscaea, Crîjanovscogo, Cuprina, Cuprina str-la, Cutuzova, Nevski, Nicolai Nekrasov, s.Dezginja, Sportivă, Suvorova, Zoia Kosmodemianskaea - în intervalul de timp 10:30 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dezghingea: str.Enghels, Lenin, Ogorodnaea, s.Dezginja, Vlasov str-la, Vlasova - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12.   Călăraşi:
str.Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hogineşti - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Rădeni - parţial în intervalul de timp între 10:45 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
13.   Căuşeni:
s.Chircăieşti - parţial în intervalul de timp între 11:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hagimus - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Leuntea, s.Valea Verde - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ochiul Roş - în intervalul de timp 09:00 - 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Plop-Ştiubei - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
14.   Cimişlia:
s.Marienfeld - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Criuleni:
str. 23 Iunie, 31 August 1989, Alexei Donici, Bul.Biruinţa, Iurbacas, Pobedî str-la, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Măgdăceşti: str.Cuza-Vodă, Dimitrie Cantemir, Măgdăceşti, Mihai Eminescu, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Păcii, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Sagaidac - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
16.   Hînceşti:
str.Alexei Mateevici, Baştina, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Gura Cotului, Haiducului, Ion Neculce, Ion Neculce str-la, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Moraru M., Nagornaea, Nicolai Nekrasov, Oleg Coşevoi, Osipenko, Păcii, Pantelimon Halippa, Pionerscaea, Pionerschii str-la, Prietenia, Romanova, Sleahul Meresenilor, Ştefan Vodă, Ştefan Vodă str-la, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boghiceni - în intervalul de timp 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cărpineni: str.A.Donici, Ştefan Vodă, Biruinţa, B.P.Hajdeu, B.Glavan, Botanica, Calinin, Independenţei, Ion Creangă, Gagarin, Leovscaia, M.Gorikii, M.Frunze, Molodejnaia, Morozov, Ogorodnaia, Oleg Coşevoi, Pervomaiscaia, Sverdlova, Tcacenco, Zorile - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Horjeşti - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Boris Glavan, Criucova, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Sfîntul Gheorghe - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Ialoveni:
or.Ialoveni: str.Alexandru Cel Bun, Braşov, Brăila, Constanţa, Daniil Sihastru, Mihail Frunze, Păcii, Prieteniei, Vlad Ţepeş - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ialoveni: str.Alexandru Hîjdeu, Aurel David, Cetatea Albă, Ialoveni, Ialoveni str-la, Libertăţii, 27 August - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Ialoveni: str.Carpaţilor, Chilia, Constantin Stamati, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ialoveni: str.Codru, Entuziaştilor, Fructelor, Grădinilor, Tricolorului, Tudor Vladimirescu - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ialoveni: str.Ialoveni, Ion Creangă, Mihai Viteazul, Victoria - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Ialoveni: str.Veniamin Zarzăr, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ialoveni, Hotinului, Chilia, Cetatea Albă, str. şi str-la 27 August - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 20:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Suruceni - în intervalul de timp 09:00 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Ţipala - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
18.   Leova:
s.Tomai - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Marinici - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Valea-Trestieni - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
20.   Orhei:
str.A.Belschii, Biriukov, Braşoveanu, Florilor, Iaşi, Vissarion Belinski - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.Ciobanu Tamara, Constantin Negruzzi, Ioana Iakir, Privighetorilor, Roman Tudose, Vasile Lupu, Vladimir Copоl - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Furceni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lucaşeuca - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
21.   Străşeni:
or.Bucovăţ: str.Maria Magdalena, S.Lazo, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Voinova - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
22.   Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă, Vasile Alecsandri, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 10:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Feşteliţa: str. 1 MaI, Aexei Moga, Grecico, M.Eminescu, Pobeda, Valentina Tereşcova - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Popeasca: str.Cotovschi, I.Creangă, I.Soltîs, Iscra, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tudora: str.Ştefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
23.   Taraclia:
s.Musaitu - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
24.   Teleneşti:
s.Chiştelniţa - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărătenii Vechi - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ţînţăreni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Văsieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Pub

Raportează o eroare

Știm că nu suntem perfecți.

Dacă ai depistat o eroare în text, te rugăm să selectezi pasajul greșit, și să apeși CTRL+ENTER pentru a o expedia editorilor noștri.

Îți mulțumim că ne ajuți să fim mai buni.