Eșec usturător pentru naționala Moldovei! Tricolorii au fost surclasați în deplasare de reprezentativa Luxemburgului

Naționala Moldovei a debutat cu o înfrângere rușinoasă în Liga Națiunilor. Echipa pregătită de Alexandru Spiridon a fost surclasată în deplasare de Luxemburg cu scorul de 4-0.

"Tricolorii" au avut o prestație bună în prima repriză și au creat numeroase ocazii la poarta luxemburghezilor. Cu toate acestea gazdele au deschis scorul în minutul 34 prin Malget.

Moldova nu și-a putut reveni nici după pauză și a încasat alte trei goluri. Thill, Sinami și Martins au înscris pentru luxemburghezi.

Pentru Moldova urmează partida de pe teren propriu cu Belarus. Meciul este programat pentru 11 septembrie și va începe la ora 21:45.