Cupa Mondială 2018. Programul complet al turneului! ASTĂZI: Rusia - Arabia Saudită în deschiderea de la Moscova

Cupa Mondială de fotbal din Rusia se va desfăşura în perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 oraşe, cu 32 de echipe, împărţite în opt grupe.

Competiţia va debuta cu partida dintre Rusia, echipa gazdă, şi Arabia Saudită, joi 14 iunie, de la ora 18:00, pe stadionul Lujniki din Moscova, în Grupa A şi se va încheia cu finala, programată pe 15 iulie pe aceeaşi arenă, de la ora 18:00, scrie sport.ro.

Programul complet al competiţiei:

Joi 14 iunie
18:00 (ora Republicii Moldova) Rusia - Arabia Saudită, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa A

Vineri 15 iunie
15:00 Egipt - Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa A
18:00 Maroc - Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa B
21:00 Portugalia - Spania, la Soci (stadionul Fist), în Grupa B

Sâmbăta 16 iunie
13:00 Franţa - Australia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa C
16:00 Argentina - Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa D
19:00 Peru - Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa C
22:00 Croaţia - Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa D

Duminică 17 iunie
15:00 Costa Rica - Serbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa E
18:00 Germania - Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), în Grupa F
21:00 Brazilia - Elveţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa E

Luni 18 iunie
15:00 Suedia - Coree de Sud, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), în Grupa F
18:00 Belgia - Panama, la Soci (stadionul Fist), în Grupa G
21:00 Tunisia - Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa G

Marţi 19 iunie
15:00 Columbia - Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa H
18:00 Polonia - Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), în Grupa H
21:00 Rusia - Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa A

Miercuri 20 iunie
15:00 Portugalia - Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa B
18:00 Uruguay - Arabia Saudită, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa A
21:00 Iran - Spania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa B

Joi 21 iunie
15:00 Danemarca - Australia, la Samara (Samara Arena), în Grupa C
18:00 Franța - Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa C
21:00 Argentina - Croaţia, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), în Grupa D

Vineri 22 iunie
15:00 Brazilia - Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa E
18:00 Nigeria - Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa D
21:00 Serbia - Elveţia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa E

Sâmbăta 23 iunie
15:00 Belgia - Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa G
18:00 Coreea de Sud - Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa F
21:00 Germania - Suedia, la Soci (stadionul Fist), în Grupa F

Duminica 24 iunie
15:00 Anglia - Panama, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), în Grupa G
18:00 Japonia - Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa H
21:00 Polonia - Columbia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa H

Luni 25 iunie
17:00 Arabia Saudită - Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa A
17:00 Uruguay - Rusia, la Samara (Samara Arena), în Grupa A
21:00 Spania - Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa B
21:00 Iran - Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa B

Marţi 26 iunie
17:00 Danemarca - Franţa, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa C
17:00 Australia - Peru, la Soci (stadionul Fist), în Grupa C
21:00 Nigeria - Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa D
21:00 Islanda - Croaţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa D

Miercuri 27 iunie
17:00 Coreea de Sud - Germania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa F
17:00 Mexic - Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa F
21:00 Serbia - Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa E
21:00 Elveţia - Costa Rica, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), în Grupa E

Joi 28 iunie
17:00 Japonia - Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa H
17:00 Senegal - Columbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa H
21:00 Anglia - Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa G
21:00 Panama - Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa G

OPTIMILE DE FINALA
Sâmbăta 30 iunie
17:00 primul loc în Grupa C - locul 2 în Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1
21:00 primul loc în Grupa A - locul 2 în Grupa B, la Soci (stadionul Fist), O2

Duminica 1 iulie
17:00 primul loc în Grupa B - locul 2 în Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5
21:00 primul loc în Grupa D - locul 2 în Grupa C, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), O6

Luni 2 iulie
17:00 primul loc în Grupa E - locul 2 în Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3
21:00 primul loc în Grupa G - locul 2 în Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4

Marţi 3 iulie
17:00 primul loc în Grupa F - locul 2 în Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7
21:00 primul loc în Grupa H - locul 2 în Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8

SFERTURI DE FINALĂ
Vineri 6 iulie
17:00 câştigătoarea O1 - câştigătoarea O2, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), primul sfert
21:00 câştigătoarea O3 - câştigătoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2

Sâmbăta 7 iulie
17:00 câştigătoarea O7 - câştigătoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3
21:00 câştigătoarea O5 - câştigătoarea O6, la Soci (stadionul Fist), sfertul 4

SEMIFINALE
Marţi 10 iulie
21:00 câştigătoarea sfertului 1 - câştigătoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie
21:00 câştigătoarea sfertului 3 - câştigătoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)

FINALA MICĂ
Sâmbăta 14 iulie
17:00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

 

FINALA
Duminica 15 iulie
18:00, la Moscova (stadionul Lujniki).

Pub

Raportează o eroare

Știm că nu suntem perfecți.

Dacă ai depistat o eroare în text, te rugăm să selectezi pasajul greșit, și să apeși CTRL+ENTER pentru a o expedia editorilor noștri.

Îți mulțumim că ne ajuți să fim mai buni.