*/

(video) Zaria este practic eliminată din preliminariile Europa League! Bălțenii au pierdut fără drept de apel în Cipru

Zaria Bălți a fost surclasată de Apollon în meciul tur din turul doi preliminar al Europa League. Echipa lui Vlad Goian a suferit eșec cu scorul de 0-3, păstrând șanse minime de calificare în turul trei preliminar.

Prima repriză a fost una absolut catastrofală pentru bălțeni, Serghei Pașcenco încasând trei goluri în poarta sa. Schembri, Da Silva și Pedro au înscris pentru Apollon până în minutul 28.

În retur, Zaria va avea o misiune practic imposibilă, bălțenii fiind obligați să marcheze minim de 3 ori.

Partida din manșa secundă dintre Zaria și Apollon se va juca pe stadionul Zimbru pe 20 iulie cu începere de la ora 20:00.