ora: 19:39, 12 mar 2017 4311 0 Autor: Sport Men

(video) Surpriză în La Liga! Barcelona a suferit eșec în partida cu Deportivo La Coruna

După victoria senzațională cu PSG din Liga Campionilor, Barcelona s-a împiedicat în campionat. Echipa antrenată de Luis Enrique a fost învinsă pe Riazor de Deportivo cu scorul de 1-2.

Luis Enrique nu a putut miza în această partidă pe Neymar, brazilianul fiind nevoit să rateze partida din cauza cumului de cartonașe galbene. Internaționalul turc, Arda Turan, l-a înlocuit pe brazilian.

Ex-jucătorul lui Real Madrid, Joselu, a deschis scorul cu 5 minute înainte de finisarea primei reprize.

Luis Suarez a restabilit egalitatea la începutul mitanului secund.

Bergantinos a marcat golul victoriei în minutul 74, marcând cu o lovitură de cap.