*/

(video) Spicul 0-4 Sheriff: Tiraspolenii sunt la un pas de a cuceri un nou titlu de campioană!

Sheriff Tiraspol nu a avut emoții în partida de la Orhei cu Spicul. Galben-negrii s-au impus cu scorul de 4-0. Cu două etape înainte de finalul campionatului, Sheriff o depășește pe Milsami cu 5 puncte.

Înaintea partidei cele două echipe au ținut un minut de reculegere în memoria brazilianului Dionatan Teixeira. Fostul fotbalist al lui Sheriff Tiraspol a decedat în Brazilia la vârsta de doar 25 de ani.

Formația din Chișcăreni a rezistat fără gol primit până în minutul 35, atunci când fundașul croat Ante Kulusic a reușit să deschidă scorul.

Discipolul școlii de fotbal Sheriff Tiraspol, Eugen Oancea, a majorat avantajul trupei lui Bordin două minute mai târziu.

Echipa lui Denis Calincov nu a putut reveni în joc în mitanul secund, iar galben-negrii au mai înscris de două ori prin Petru Racu și Vitalie Damașcan.

Atacantul naționalei de tineret a Moldovei este golgheterul Divizie Naționale cu 13 goluri marcate.

Sheriff o depășește cu 5 puncte pe principala urmăritoare, Milsami, cu 2 etape înainte de sfârșitul campionatului.

Cele două echipe se vor duela în etapa următoare la Orhei. Partida este programată pentru 18 noiembrie și va începe la ora 13:00.