(video) Sheriff Tiraspol a obținut victorie în amicalul cu muntenegrenii de la Zeta

Campioana Moldovei, Sheriff Tiraspol, s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul amical cu formația muntenegreană, Zeta. Pentru galben-negri urmează partida cu formația ungară Debrecen.

Echipa pregătită de Roberto Bordin a deschis scorul în minutul 40. Mijlocașul brazilian Jairo i-a pasat balonul lui Alhaji Kamara, iar atacantul din Sierra Leone a marcat cu ușurință din apropierea porții. A fost primul gol marcat de vârful de 23 de ani în tricoul Sheriff-ului.

Belgianul Ziguy Badibanga a dublat avantajul tiraspolenilor la începutul reprizei secunde. Până la finalul partidei, muntenegrenii au reușit doar să reducă la minim avantajul tiraspolenilor.

În această partidă, în tabăra "viespilor" a debutat mijlocașul naționalei Armeniei, Aras Ozbiliz.

Următorul meci amical, Sheriff îl va susține pe 14 februarie. Campioana Moldovei va juca cu una din cele mai faimoase echipe ungare, Debrecen.