ora: 21:58, 12 aug 2017 3110 0 Autor: Sport Men

(video) Sheriff s-a impus fără emoții la Suruceni în partida cu Sfîntul Gheorghe. Pentru tiraspoleni urmează duelul cu Legia Varșovia

Sheriff  Tiraspol a obținut a treia victorie consecutivă în Divizia, după victoria de la Suruceni cu Sfîntul Gheorghe. Echipa pregătită de Roberto Bordin s-a impus cu un scor sec de 3-0.

Vitalie Damașcan a deschis scorul în minutul 40, tânărul atacant de 18 ani profitând de eroarea comisă de către unul din fundașii echipei din Suruceni.

Petru Racu a dublat avantajul tiraspolenilor la începutul reprizei secunde.

În minutul 59, în tabăra tiraspolenilor a debutat brazilianul Jairo, achiziționat recent de la PAOK.

Scorul final a fost stabilit de Veaceslav Posmac în minutul 65.

Pentru tiraspoleni urmează meciul tur din play-off-ul Ligii Europei cu Legia Varșovia. Partida este programată pentru 17 august, cu începere de la ora 20:00.

În clasamentul Diviziei Naționale, echipa lui Roberto Bordin ocupă poziția secundă, fiind cu un punct în spatele liderului, Milsami.

Echipa din Orhei s-a impus cu scorul de 4-1 la Ternovca în fața celor de la Dinamo-Auto. Într-o altă partidă din cadrul etapei a 6-a, Petrocub a remizat cu Speranța, scor 1-1.