ora: 09:50, 10 mar 2017 2109 0 Autor: Sport Men

(video) Rostovul lui Alexandru Gațcan a reușit o remiză cu Manchester United. Moldoveanul va rata partida retur de pe Old Trafford

Rostov a remizat pe teren propriu cu Manchester United în prima manșă din optimile Europa League, scor 1-1. Căpitanul grupării ruse, moldoveanul Alexandru Gațcan, va rata partida retur, din cauza cumului de cartonașe galbene.

Jose Mourinho a început partida cu vedetele sale: Zlatan Ibrahimovic și Paul Pogba.

Ex-jucătorul lui Șahtior Donetsk și Borussia Dortmund, Henrikh Mkhitaryan a deschis scorul în minutul 35, după o pasă primită de la Zlatan Ibrahimovic.

Atacantul în vârstă de 31 de ani, Aleksandr Bukharov a restabilit egalitatea în minutul 53.

În partida retur de pe Old Trafford, Rostov nu va putea miza pe Timofei Kalachev și Alexandru Gațcan, ambii fiind nevoiți să rateze partida din cauza cumului de cartonașe galbene.

O altă echipă rusă prezentă în această fază a competiției este Krasnodar. Echipa pregătită de Igor Shalimov a fost învinsă la limită de Celta Vigo cu scorul de 2-1.

Spaniolii au marcat golul victoriei în minutul 90 prin Beauvue, returul din Krasnodar anunțându-se a fi unul de foc.