ora: 13:19, 16 iul 2017 2193
Autor: Sport Men

(video) Roberto Mancini a debutat cu dreptul pe banca tehnică a echipei Zenit! Trupa din Sankt Petersburg s-a impus la Khabarovsk

După un zbor până la Khabarovsk ce a durat 9 ore, Zenit a reușit să obțină prima victorie din noul sezon. Italianul Roberto Mancini a avut un debut reușit pe banca trupei din Sankt Petersburg, discipolii săi impunându-se cu scorul de 2-0.

În primul 11 a echipei Zenit și-au făcut apariția mai mulți jucători achiziționați în acest intersezon, printre care ex-jucătorul lui Sheriff Tiraspol, Aleksandr Erokhin, și mijlocașul achiziționat în această vară de la AS Roma, Leandro Paredes.

Kuzyaev a deschis scorul în minutul 52, tânărul mijlocaș reușind o lovitură bună de la distanță. Scorul final a fost stabilit de Kokorin în minutul 81.

Jucătorul gazdelor, Juan Lescano, a fost aproape să înscrie un gol de excepție. Argentinianul a încercat o rabona, însă balonul a lovit bara transversară a porții apărate de către Andrey Lunev.