*/

(video) Real Madrid și-a revenit! Echipa lui Zinedine Zidane a învins-o pe Las Palmas și continuă lupta pentru titlu

Campioana Spaniei s-a reabilitat în fața suporterilor după două înfrângeri la rând cu Girona și Tottenham. Cristiano Ronaldo și compania au trecut pe Santiago Bernabeu de Las Palmas cu scorul de 3-0.

Zinedina Zidane a început l-a titularizat surprinzător pe fundașul de 20 de ani, Jesus Vallejo. Acesta a revenit în această vară la Real Madrid, după ce a fost împrumutat nemților de la Eintracht Frankfurt. În partida cu Las Palmas, Vallejo și-a făcut debutul pentru formația "Blancos".

Brazilianul Casemiro a deschis scorul la sfârșitul primei reprize, "galacticii" având un avantaj minim înaintea reprizei a doua.

Marco Asensio a făcut 2-0 în minutul 56, reușind un șut puternic de la distanță.

Isco Alcorcon a închis tabela de marcaj în minutul 74, fiind asistat de Cristiano Ronaldo.

Portughezul nu trece printr-o perioadă bună în campionatul Spaniei, Ronaldo nu poate marca în a treia partidă consecutivă din La Liga.

Real Madrid a urcat pe locul 3 în campionat, fiind cu 8 puncte în spatele liderului, Barcelona.