ora: 00:10, 19 apr 2017 6081 0 Autor: Sport Men

(video) Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor! Cristiano Ronaldo a fost eroul madrilenilor

Meci dramatic pe Santiago Bernabeu! Real Madrid a obținut biletul de calificare în semifinale Ligii Campionilor după un meci infernal cu Bayern Munchen, câștigat în prelungiri cu scorul de 4-2.

Omul meciului pentru Real a fost Cristiano Ronaldo. Starul portughez a marcat un hattrick în poarta lui Manuel Neuer. Atacantul a ajuns la cota de 100 de goluri marcate în Liga Campionilor.

Campioana Germaniei are toate șansele să se simtă nedreptățită, după ce mai întâi Vidal a fost eliminat, după un fault ușor. A urmat golul de 2-2, marcat de Cristiano Ronaldo, dintr-o poziție clară de offside.

Golul portughezului a venit în ultimul minut al primei reprize de prelungiri, fapt ce i-a distrus moral pe nemți.

În cea de-a doua repriză de prelungiri, Ronaldo și Asensio au punctat câte o dată în poarta lui Manuel Neuer.

Real Madrid s-a calificat în semifinalele și își așteaptă adversarul din această fază a competiției.

Spania va avea garantat două echipe în semifinalele Ligii Campionilor, după ce Atletico a remizat în partida retur cu Leicester City, scor 1-1.

Saul Niguez a marcat pentru spanioli, iar Jamie Vardy a restabilit egalitatea pentru gazde.

În primul meci jucat la Madrid, elevii lui Diego Simeone s-au impus cu scorul de 1-0.