ora: 00:36, 05 ian 2017 3434 0 Autor: Sport Men

(video) Real Madrid este cu un picior în sferturile Cupei Spaniei! Galacticii au învins-o la scor pe Sevilla

Real Madrid a făcut un pas important pentru obținerea calificării în sferturile Cupei Spaniei. Gruparea de pe Santiago Bernabeu s-a impus cu scorul de 3-0 în meciul tur cu Sevilla.

James Rodriguez a deschis scorul în minutul, surprinzândul pe portarul andaluzilor, Rico, cu un șut plasat de la distanță.

Raphael Varane a dublat avantajul gazdelor în minutul 29, marcând cu o lovitură de cap, în urma unei lovituri de la colțul terenului.

Scorul final a fost stabilit de James Rodriguez, columbianul transformând un penalty.

În partida cu Sevilla nu au evoluat liderii madrilenilor, Cristiano Ronaldo și Sergio Ramos, ambii fiind menajați de către Zidane.

În alte partide din sferturile Cupei Spaniei, Alcorcon a remizat cu Cordoba, scor 0-0, iar Real Sociedad a trecut de Villareal cu scorul de 3-1.