ora: 12:19, 18 mai 2017 2251 0 Autor: Sport Men

(video) Real Madrid este aproape de titlu în La Liga! Echipa lui Zidane este la un punct distanță de primul titlu după 5 ani

Real Madrid a făcut un uriaș spre cucerirea titlului de campioană. "Galacticii" au trecut în deplasare de Celta Vigo cu scorul de 4-1 și sunt la un punct distanță de câștigarea titlului, după o pauză de 5 ani.

Real a deschis scorul în minutul 10, reușind o lovitură imparabilă de la marginea careului.

Portughezul a dublat avantajul oaspeților imediat după pauză, ajungând la 24 de goluri marcate în acest sezon de campionat.

În minutul 62, Celta a mai primit o lovitură, gazdele rămânând în inferioritate numerică după eliminarea lui Iago Aspas.

Chiar dacă au evoluat în 10 oameni, trupa din Vigo a redus la minim avantajul madrilenilor, suedezul John Guidetti înscriind în minutul 69.

La faza următoare, Benzema a făcut 3-1, iar Kroos a înschis tabela în minutul 89.

Pentru a deveni campioană, echipa pregătită de Zinedine Zidane are nevoie să obțină  cel puțin un punct în partida cu Malaga.