(video) Patru goluri și două eliminări! Zimbru a remizat la Chișinău cu Petrocub Hîncești

Zimbru Chișinău a remizat pe teren propriu cu Petrocub Hîncești în cadrul etapei a șaptea a Diviziei Naționale, scor 2-2. Arbitrul partidei a eliminat câte un jucător din fiecare echipă.

La pauză Zimbru conducea cu scorul de 1-0, după golul înscris de Yameogo în minutul 24. În minutul 75, arbitrul partidei l-a eliminat pe Alexandru Onică și a dictat penalty în poarta galben-verzilor. Vlad Ivanov a executat fără șanse pentru Tîmbur lovitura de la 11 metri.

Puntus a dus în avantaj echipa din Hîncești cu 5 minute înainte de încheierea timpului regulamentar.

Victor Golovatenco a restabilit egalitatea în timpul suplimentar al partidei și a salvat un punct prețios pentru gruparea chișinăuiană.

Până la finalul meciului, centralul partidei l-a eliminat și pe jucătorul lui Petrocub, Vasile Rusu.

În alte partide din cadrul etapei a șaptea a Diviziei Naționale au fost consemnate următoarele rezultate:

FC Zaria 0-1 FC Sheriff

Dinamo-Auto 0-2 FC Milsami

FC Speranța 1-1 FC Sfântul Gheorghe