ora: 23:49, 11 aug 2017 8677
Autor: Sport Men

(video) Noul sezon din Premier League a început cu un meci spectaculos! Arsenal și Leicester City au marcat împreună 7 goluri

Premier League a revenit în lumina reflectoarelor cu meciul jucat pe Emirates Stadium dintre Arsenal și Leicester City. Fiind conduși cu scorul de 2-3 până în minutul 83, tunarii au revenit spectaculos în meci, impunându-se în final cu scorul de 4-3.

Noua achiziție a trupei pregătite de Arsene Wenger, Alexandre Lacazette, a deschis scorul în minutul 2.

Bucuria tunarilor nu a durat mult, japonezul Okazaki restabilind egalitatea peste 3 minute, iar Vardy mai târziu i-a dus în avantaj pe oaspeți.

Danny Wellbeck a egalat până la pauză, spre delirul suporterilor adunați în această seară pe Emirates.

Vedeta celor de la Leicester, Jamie Vardy, a reușind dubla în minutul 56.

Arsenal a reușit o revenire surprinzătoare pe finalul partidei, obținând o victorie nesperată, după reușitele semnate de Ramsey și Giroud, ambii fiind introduși pe teren în repriza secundă.