(video) Naționala de tineret a Moldovei a fost învinsă la Chișinău de Grecia în cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2019

Naționala de tineret a Moldovei a suferit a treia înfrângere consecutivă în preliminariile pentru campionatul European din 2019. În ultimul meci disputat, elevii lui Dănuț Oprea au cedat în fața Greciei cu scorul de 0-2.

Tehnicianul român a început partida fără golgheterul Diviziei Naționale, Vitalie Damașcan, introducându-l pe teren pe atacantul Sheriff-ului abia în minutul 80.

În acest sezon, Damașcan a marcat 10 goluri în campionat. Echipa noastră a rămas în inferioritate numerică din minutul 63, mijlocașul Sheriff-ului, Eugen Oancea, primind al doilea cartonaș galben.

Patru minute mai târziu, grecii au deschis scorul prin Saliakas, iar Koulouris a închis tabela de marcaj în minutul 84.

În meciul tur disputat în Grecia, naționala U-21 a Moldovei a suferit un eșec usturător, cedând cu scorul de 1-5.