NEVALID Referendum NEVALID
VALID Referendum VALID
0%
0%

(video) Napoli este singurul club din Europa care nu a pierdut puncte în campionat în actualul sezon! Napolitanii sunt lideri în Serie A

După remiza Barcelonei cu Atletico Madrid, Napoli a devenit singura echipă din Europa care a obținut doar victorii în campionat în acest sezon. Echipa antrenată de Maurizio Sarri este lider autoritar în Serie A cu 24 de puncte la activ.

În ultimul meci jucat, napolitanii au învins-o pe Stadio Olimpico pe Roma cu scorul de 1-0. Jucătorul dorit de Barcelona vara trecută, Lorenzo Insigne, a făcut diferența în minutul 20, marcând singurul gol al partidei.

A fost al doilea gol marcat de Insigne în această stagiune de campionat.

Napoli a suferit doar o înfrângere în acest sezon, fiind învinsă de Șahtior Donets la Kharkov cu scorul de 1-2.

Surpriza etapei în campionatul Italiei a fost stabilită de Lazio. Echipa românului Ștefan Radu a învins-o la Torino pe campioana în exercițiu cu scorul de 2-1.

Gazdele au putut egala în minutul 7 de prelungiri, însă argentinianul Dybala nu a putut transforma o lovitură de la 11 metri.

Juventus a suferit prima înfrângere pe teren propriu după o perioadă de doi ani.