ora: 01:15, 04 ian 2017 4841 0 Autor: Sport Men

(video) Meci nebun în Premier League! Condusă cu 3-0 în meciul cu Bournemouth, Arsenal a reușit să egaleze

football365.com

Meci de zile mari în cadrul etapei cu numărul 20 din Premier League. Până în minutul 70, Bournemouth câștiga cu scorul de 3-0, însă Arsenal a avut o revenire de senzație, reușind să întoarcă soarta partidei.

După prima repriză, gazdele erau în avantaj, după golurile marcate de Daniels și Wilson.

Fraser a punctat pentru 3-0 în minutul 58. Echipa pregătită de Arsene Wenger a avut o revenire de senzație. Sanchez și Perez au redus la minim avantajul gazdelor, iar în prelungirile partidei, Olivier Giroud a adus un punct nesperat pentru "tunari".

În clasament, Arsenal ocupă poziția a patra, fiind la 8 puncte distanță de liderul, Chelsea Londra.