(video) Ex-portarul lui Zimbru Chișinău, Denis Rusu, a debutat la CSM Poli Iași. Echipa moldoveanului a câștigat derby-ul cu FC Botoșani

Portarul moldovean, Denis Rusu, a disputat prima partidă pentru noua sa echipă. Ex-fotbalistul celor de la Zimbru Chișinău a fost introdus pe teren în repriza secundă, acesta l-a înlocuit pe un alt moldovean, Alexei Koșelev.

Echipa pregătită de Flavius Stoican s-a impus în derby-ul Moldovei cu FC Botoșani, scor 1-0. Fostul mijlocaș al lui Zimbru și al celor de la Sheriff Tiraspol, Jo Santos, a putut deschide scorul până la pauză, însă șutul brazilianului expediat din lovitură liberă a fost apărat de portarul oaspeților.

Veteranul ieșenilor a marcat golul de trei puncte în minutul 53. Fotbalistul în vârstă de 33 de ani a înscris în poarta goală, după o pasă primită de la Platini.

CSM Poli Iași a egalat-o la puncte pe FC Botoșani și se află pe locul 7 în clasament.