(video) Dinamo București 2-2 FCSB: Echipa lui Nicolae Dică a revenit în ultimele 10 minute ale partidei și a egalat în prelungiri

Dinamo a ratat incredibil victoria în derby-ul orașului București cu FCSB. "Câinii roșii" au condus cu scorul de 2-0, însă roș-albaștrii au revenit dramatic și au restabilit egalitatea în finalul partidei.

Dinamo a deschis scorul în minutul 20 prin croatul Ivan Pesic, iar Gabriel Torje a dublat avantajul gazdelor în minutul 57.

FCSB a domintat finalul partidei și a redus din diferență în minutul 84. Constantin Budescu a centrat senzațional cu exteriorul, iar Man a finalizat cu capul.

În prelungiri, Teixeira a marcat golul de 2-2 în ultima fază a partidei.