(video) Dinamo-Auto 1-3 FC Zimbru: Galben-verzii au obținut prima victorie din acest sezon de campionat

Zimbru Chișinău s-a impus cu scorul de 3-1 în partida din deplasare cu Dinamo-Auto. Formația din capitală a bifat prima victorie în actualul sezon din Divizia Națională.

Proaspăta achiziție a echipei Zimbru, Eugen Sidorenco a deschis scorul în minutul 26, acesta a fost primul gol înscris de mijlocaș după revenirea la echipa de pe strada Butucului.

Denis Janu a restabilit egalitatea pentru "automobiliști" în minutul 42.

Discipolul școlii de fotbal Zimbru, Ion Nicolăescu a făcut 2-1 trei minute mai târziu.

Același Nicolăescu a închis tabela în minutul 59.

Rezumatul meciului:

Conferința de presă:

Interviu cu Eugen Sidorenco:

Interviu cu Ion Nicolaescu:

Într-o altă partidă, Sfântul Gheorghe a reușit surprinzător să remizeze la Suruceni cu Sheriff, scor 2-2.

Eroul gazdelor a fost Sergiu Istrati, acesta a marcat de două ori în poarta campioanei Moldovei.

Pentru tiraspoleni au marcat Mateo Susic și Eugen Oancea.