ora: 23:45, 19 mar 2017 3024 0 Autor: Sport Men

(video) Barcelona continuă lupta pentru titlu! Catalanii au obținut victorie pe Camp Nou în fața Valenciei

Barcelona s-a impus pe teren propriu în fața Valenciei cu scorul de 4-2 și continuă să spere la titlul de campioană. Lionel Messi a reușit o dublă în poarta "liliecilor", dar va rata partida cu Granada din etapa viitoare, din cauza cumului de cartonașe galbene.

Chiar dacă au încasat patru goluri, oaspeții au fost cei care au deschis scorul. Fundașul francez împrumutat de la Manchester City, Eliaquim Mangala a înscris în minutul 29.

Până la finele primei reprize, Mangala a primit al doilea cartonaș galben și a fost nevoit să părăsească terenul.

Barcelona a replicat prin reușitele semnate de Messi și Suarez. Valencia a reușit să egaleze până la pauză prin Munir.

În repriza secundă, băieții lui Enrique au continuat să domine ostilitățile de pe teren, marcând alte două goluri în poarta lui Diego Alves prin Messi și Andre Gomes.

Golul înscris în poarta fostei sale echipe este primul pentru Gomes în tricoul catalanilor.