ora: 10:23, 06 ian 2017 2565 0 Autor: Sport Men

(video) Barcelona a suferit o înfrângere în prima manșă a optimilor Cupei Spaniei! Catalanii au cedat în fața lui Athletic Bilbao

uncova.com

Barcelona fost învinsă în prima manșă din optimile Cupei Spaniei. Echipa pregătită de Luis Enrique a pierdut dramatic cu scorul de 1-2 și are nevoie doar de victorie în meciul retur de pe Camp Nou.

Catalanii au avut o primă repriză dezastruoasă, încasând două goluri în doar trei minute.

Mai întâi, Aritz Aduriz a deschis scorul în minutul 25, după un contraatac ca la carte reușit de basci.

Inaki Williams a dublat avantajul gazdelor, învingându-l pe Ter Stegen cu un șut puternic din apropierea porții.

În prelungirile primei reprize, jucătorii catalani au cerut un penalty, după ce Etxeita l-a faultat clar în careu pe brazilian, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Barcelona a redus la minim avantajul celor de la Bilbao imediat după pauză, Messi transformând o lovitură liberă.

Până la sfârșitul partidei, Athletic a rămas în oameni, după ce Garcia și itturaspe au fost eliminați.