(video) Barcelona a reușit minunea! Catalanii au eliminat-o pe PSG, după cea mai tare revenire din istoria Ligii Campionilor

Sărbătoare la Barcelona! Echipa antrenată de Luis Enrique s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor după un meci nebun cu PSG, pe care l-a câștigat cu 6-1.

În tur catalanii au pierdut cu scorul de 0-4 și aveau șanse minime de calificare în etapa următoare a competiției.

Barcelona a început în forță partida, Suarez deschizând scorul în minutul 3.

Până la pauză, gazdele și-au dublat avantajul, Kurzawa deviind nefericit balonul în poarta apărată de Trapp.

Messi a făcut 3-0 în debutul reprizei secunde, iar Barcelona mai avea nevoie de un gol ca să egaleze scorul general.

Cavani a redus din avantajul Barcelonei, gazdele fiind obligate să marcheze de 3 ori pentru a se califica.

În minutul 88, Neymar a transformat o lovitură liberă, iar mai apoi a marcat un gol din penalty, după ce Suarez a fost doborât în careu.

Sergi Roberto a fost eroul Barcelonei, înscriind golul calificării în cel de-al cincilea minut de prelungiri.

După acest succes, catalanii au reușit cea mai tare revenire din istoria Ligii Campionilor.