(video) Barcelona 1-0 Valencia: Echipa lui Ernesto Valverde a făcut un pas spre finala Cupei Spaniei

Victorie minimă pentru Barcelona în prima manșă din semifinalele Cupei Spaniei cu Valencia, scor 1-0. Partida retur se va juca pe stadionul Mestalla pe 8 februarie.

Barcelona a avut un adversar pe măsură în meciul tur din semifinalel Cupei Spaniei. Catalanii au avut nevoie de 67 de minute pentru a deschide scorul pe Camp Nou.

Messi a intrat în interiorul careului și i-a pasat lui Suarez, uruguayanul reluând cu capul în poartă.

În repriza secundă pe teren și-a făcut apariția Philippe Coutinho. Mijlocașul brazilian a putut marca primul gol în tricoul Barcelonei, acesta a șutat puternic de la distanță, însă Domenech a reușit să respingă.

Finalista Cupei Spaniei se va decide pe 8 februarie pe Mestalla.