0
0%
Numărul de voturi necesare pentru demiterea lui Dorin Chirtoacă
163.570

(video) Atletico Madrid a remizat pe Wanda Metropolitano cu Barcelona. Catalanii au pierdut primele puncte în această ediție de campionat

Atletico Madrid a terminat la egalitate partida disputată pe teren propriu cu Barcelona, scor final 1-1. Formația de pe Camp Nou a pierdut primele puncte în actuala ediție de campionat, fapt ce i-a permis lui Real Madrid să se apropie de catalani la o distanță de 5 puncte.

Messi a putut deschide scorul chiar în primul minut de joc, balonul trimis de Messi trecând la câțiva centimetri de poarta lui Oblak.

"Indienii" au replicat prin ocazia ratată de Griezmann, francezul nu a putut să-l învingă pe Ter Stegen dintr-o poziție de unu la unu.

Primul gol a venit în minutul 21, Saul Niguez a reușit un șut plasat de la distanță.

În minutul 57, Messi a lovit bara porții, executând o lovitură liberă.

Luis Suarez a restabilit egalitatea cu 8 minute înainte de finalul timpului regulamentar, uruguayanul marcând cu o lovitură de cap.

Scor final 1-1, rezultat înregistrat pentru a treia oară în ultimele 5 partide directe.

Într-o altă partidă, Real a învins-o pe Getafe cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind marcat în minutul 85 de Cristiano Ronaldo.