(video) Un nou pas greșit pentru FC Zimbru. A remizat acasă, scor 1:1 cu Speranța Nisporeni

FC Zimbru continuă evoluțiile oscilante în campionatul Republicii Moldova de fotbal. Singura echipă din Chișinău a reușit un nou rezultat de egalitate, scor 1:1 în compania celor de la Speranța Nisporeni.

(Foto: UNIMEDIA)

Este cea de-a treia remiză din 4 etapă pentru galben-verzi care deocamdată nu au cunoscut gustul victoriei.

Pentru acest meci, antrenorii echipei au aliniat un prim 11 schimbat față de victoria din Cupă cu Zaria Bălți. Astfel, din primul minut au intrat Ion Nicolaescu, Nichita Iurașco și Victor Bogaciuc. Miza pe tinerii și talentații jucători nu a mers, astfel încât, la pauză au intrat imediat Sidorenco și Pozo.

Cu toate acestea, Speranța a marcat prima dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri executată magistral de Valeriu Kutsenko. Alexandru Onică a egalat cu o lovitură de cap în minutul 76.

Finalul partidei a aparținut nisporenenilor care și-au creat câteva ocazii de a marca, dar fără rezultat.